Wilkasy k/Giżycka ul. Niegocińska 5 » Zobacz na mapie

Plaża - sprzęt pływający

Na terenie ośrodka znajduje się duża piaszczysta plaża z placem zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnia leżaków i rowerów wodnych.

Nad brzegiem jeziora Niegocin, tuż przy plaży mieszczą się paleniska przeznaczone na organizację ognisk, w tym Mazurska Wioska Grillowa z zadaszonymi wiatami i namiotami, umożliwiająca organizację spotkania 300 osób jednocześnie.

Sprzęt pływający:

  • 9 desek windsurfingowych
  • 26 kajaków
  • 4 rowery wodne 5-6 osobowe (w tym 2 ze zjeżdżalnią)
  • 5 łodzi wiosłowych
  • 4 łodzie motorowe do zabezpieczenia i organizacji regat

Jezioro Niegocin jest akwenem, na którym panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Korzystne wiatry i duża powierzchnia sprawiają, że każdy zwolennik poczuje się na tym jeziorze komfortowo. Dla amatorów sportów wodnych, którzy chcą spróbować swoich sił, oferujemy naukę pływania na desce, nartach wodnych  i kitesurfingu pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to również wymarzone miejsce do organizacji spływów kajakowych. Gęsta sieć jezior tworzy malowniczą trasę pełną atrakcji turystycznych. Jeziora to prawdziwa ostoja dla miłośników wędkarstwa, które jest dozwolone na wszystkich akwenach na terenie całej krainy.