Wilkasy k/Giżycka ul. Niegocińska 5 Zobacz na mapie »

Mazury Curling Festival 2019

Mazury Curling Festival 2019

Z przyjemnością informujemy, że już po raz ósmy Giżycko i Wilkasy gościć będą uczestników Mazury Curling Festival – największego w Polsce spotkania miłośników tej zimowej dyscypliny sportu. Organizację wydarzenia dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a współorganizatorem jest Akademicki Związek Sportowy i Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach, który jest bazą dla zawodników i uczestników.

Udział w festiwalu weźmie ponad 150 curlerów z wszystkich Polskich ośrodków curlingowych oraz z Litwy i Szwajcarii, aby trenować i rywalizować pod okiem trenerów ze Szkocji, Szwecji, Kanady i z Polski. Na tym samym lodowisku trenować i rywalizować będą zarówno amatorzy, jak i Mistrzowie Polski, młodzicy i juniorzy i zawodnicy dorośli, curlerzy niesłyszący i zawodnicy na wózkach. 

Wszystkich mieszkańców Giżycka i okolic, turystów i żeglarzy zapraszamy do kibicowania, a także do czynnego udziału w treningach otwartych – w tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt z Mazurskim Centrum Sportów Lodowych.

Przedstawicieli mediów zapraszamy szczególnie serdecznie na briefing z udziałem zagranicznych trenerów (m.in. Tainy Smiley z Kanady i Andersa Krauppa za Szwecji) oraz przedstawicieli władz Giżycka - w tym celu zapraszamy do kontaktu z Panem Łukaszem Janczarem (lukasz.janczar@wp.pl, +48 507 024 745)

Przedstawicieli mediów i władz zapraszamy także na uroczyste otwarcie turnieju Mazury Curling Cup –w piątek 30 sierpnia o godzinie 10.30. Mecze finałowe turnieju rozpoczną się około godziny 15.00 w niedzielę 1 września. W turnieju weźmie udział 36 drużyn z 6 krajów.

Camp rozpoczyna się przyjazdem w sobotę 24 sierpnia, treningi na lodowisku rozpoczynają się w niedzielę 25 sierpnia, a kończą w czwartek 29 sierpnia wieczorem.

Turniej Mazury Curling Cup 2019 rozpoczyna się w piątek 30 sierpnia rano i kończy w niedzielę 1 września w godzinach popołudniowych. 

Serdecznie Zapraszamy!

 

Kontakt:

Łukasz Janczar, lukasz.janczar@wp.pl, +48 507 024 745

 

AZS
CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO
OŚRODEK W WILKASACH