Wilkasy k/Giżycka ul. Niegocińska 5 Zobacz na mapie »

Bojerowe MISTRZOSTWA ŚWIATA i EUROPY 2018 w klasie DN w Giżycku!!!

Niesamowita wiadomość!

W Giżycku odbędą się Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN! Na Niegocinie warunki lodowe są idealne i dlatego właśnie w Giżycku rozegrane zostaną kolejne z najważniejszych zawodów bojerowych roku 2018. Giżycko gości 160 zawodników z 17 krajów, wielu mistrzów świata i utytułowanych bojerowców, których będzie można poznać, podczas uroczystego otwarcia imprezy w sobotę 24 lutego o 16.30 w Porcie Ekomarina Giżycko.

Zawody w ramach Mistrzostw Świata planowane są od niedzieli do środy (zakończenie 28 lutego godz. 17.00), od czwartku do soboty mają się odbyć starty w ramach Mistrzostw Europy (zakończenie 3 marca godz. 17.00).

Organizatorem regat jest Estonia (tam planowane były regaty, ale ze względu na nieodpowiednie warunki lodowe zapadła decyzja o ich przeniesieniu na Mazury do Giżycka) oraz Stowarzyszenie Flota Polska DN. Estończycy dedykują mistrzostwa obchodzonemu jubileuszowi 100. rocznicy niepodległości swojego kraju. Jak widać wiele nas nas łączy! 100-lecie odzyskania niepodległości świętuje Polska, a także Litwa i Łotwa. A latanie bojerami to wyjątkowy sport, którego istotą jest pełne poczucie niezależności i wolności, to sport który właśnie te wartości wyraża.

(fot. Robert Hajduk)

CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO OŚRODEK W WILKASACH