Wilkasy k/Giżycka ul. Niegocińska 5 » Zobacz na mapie

MAZURY CURLING FESTIVAL 2022

Akademicki Związek Sportowy Centralny Osrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach oraz Polska Federacja Klubów Curlingowych zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w 11–tej edycji Mazury Curling Festivalu, jednego z najważniejszych wydarzeń curlingowych w Polsce.

Mazury Curling Festival (22.08-2.09.2022) to największe w tej części Europy spotkanie curlerów w formule międzynarodowego obozu, szkoleń instruktorskich, sędziowskich, kursu przygotowywania lodu curlingowego oraz zawodów. Uczestnicy podczas blisko dwutygodniowego festiwalu mają możliwość współpracować z najlepszymi trenerami ze Szkocji, Szwecji, i Rosji. W imprezie biorą udział także zawodnicy na wózkach oraz zawodnicy głuchoniemi, a zawody wspierało corocznie m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W tym roku w wydarzeniu planujemy udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z Polski i krajów naszego regionu. Mamy nadzieje, że wspólnie stworzymy nie tylko wysoki poziom Festivalu, ale również przyczynimy się do rozwoju sportu olimpijskiego w Polsce.


PATRONAT HONOROWY


WSPARCIE FINANSOWE:

  • MIASTO GIZYCKO